Jak przygotować się do sesji fotograficznej?

Jak przygotować się do sesji fotograficznej?

Jeśli jesteś zainteresowana sesją zdjęciową, to trafiłaś w odpowiednie miejsce. Pokrótce przedstawię w tym wpisie, jak przygotować się do profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Pokaż fotografowi efekt, jaki Cię interesuje

Pamiętaj, że efekt sesji zdjęciowej zależy od dwóch osób – nie tylko od fotografa. Możesz oczywiście liczyć na kunszt artysty i zaufać, że zrobicie coś fajnego, ale jeśli podobają Ci się czyjeś portrety, to po prostu wybierz z portfolio portrecisty takie zdjęcia, które najbardziej Ci odpowiadają. Dzięki temu łatwiej będzie przygotować się do sesji, będzie możliwość ustawienia wcześniej odpowiedniego oświetlenia. Dobry kontakt przed sesją spowoduje, że szybciej osiągniemy efekt, który Cię interesuje.

Makijaż

Jeśli wybrałaś opcję bez makijażu, to umaluj się wedle własnego gustu (polecam naturalność). W przeciwnym wypadku nie maluj się, ponieważ usunięcie kosmetyków z twojej buzi zajmie dodatkowy czas wizażystce. Zmywanie makijażu może podrażnić skórę i efekt będzie gorszy, niż mógłby być.

Ile trwa sesja?

To zależy od tego, czego wymagasz oraz od rodzaju sesji. Jeśli jest to portret studyjny, to prawdopodobnie sesja potrwa dłużej, niż plener, i może zająć nawet kilka godzin (choć mój rekord to niecałe 20 minut). Wiele zależy też od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Inaczej pracuje się ze światłem miękkim, a inaczej z ostrym. Kolejna sprawa to makijaż – jeśli na sesji jest wizażystka, to samo malowanie może zająć godzinę czasu.

Zadbaj o odpowiedni strój

Sweter z myszką Miki na klacie nie pasuje za bardzo do portretu w stylu klasycznego Hollywood, gdzie liczy się elegancja. Dlatego dobierz strój odpowiednio do typu zdjęć.

Pomyśl o włosach i dodatkach

Warto, abyś ogarnęła sobie fajnie fryzurę przed sesją. Możesz zabrać akcesoria do włosów na sesję, żeby coś poprawić w trakcie jej trwania. Fryzura ma ogromy wpływ na końcowy wynik sesji portretowej, dlatego jest bardzo ważne, aby zadbać o ten element.

Wypocznij!

Wypocznij przed sesją. Jeśli dzień wcześniej będziesz imprezować do późna, to na sesji będziesz mieć minę pod tytułem: “Czy mogę już sobie pójść?” i uwierz, że będzie to widać na zdjęciach.

Czy muszę mieć idealną cerę i skórę?

Nie. Co prawda ułatwiłoby to retusz, ale nie jest to konieczne do osiągnięcia dobrego efektu końcowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *